Meie armastame maasikaid !

Hakkabki maasikasõprade projekt läbi saama. Koos saime selle nelja kuu jooksul palju põnevat teha. Kahju, et võimlemine külge ei hakanud ja igahommikuseks kaaslaseks ei saanud! Sest uni on hommikuti nii magus!

Sel nädalal lugesime marju, õisi ja natuke  ikka raamatuid ka. Ja kastsime taimi ja tolmutasime viimati avanenud õisi.

DSCN2497

Aga nädala viimasel päeval otsustasime 1.+3. klassis maitsta erinevaid maasikamoose. Kuna meie kuumaasikatel hetkel ühtegi punast marja ei olnud, on laual on külmutatud aedmaasikad ja metsmaasika-rabarberi moos. Mets- ja kuumaasikad muutuvad keetes mõrkjaks, selle maitse peitmiseks ongi moosile rabarberit lisatud.

DSCN2504

Kumb moos rohkem maitses? Nagu pildilt näha, on aedmaasikatega saiad kadunud. Kuhu? Eks ikka laste kõhtu! Julgemad poisid proovisid metsmaasikamoosi ka ära.

 

Ja mida tegi sel nädalal 2. klass? Samad tegevused, ainult lugemist ja lugude jutustamist oli veidi rohkem.

DSCN2506

Siin ongi 2. klassi maiasmokad! Õpetaja Merle, tule ka õige pildile!

DSCN2509
Meie ja maasikad

2. klass on ära otsustanud, mida oma taimedega teha kui kool läbi saab. Kuna koolilastel pargis oma aialappi pole, viib iga laps ühe taime endale koju hoolitsemiseks, sest suvel kuivaksid nad koolimajas ju ära. Aga on viis last ja neli taime? Ellen ütles, et temal on kodus maasikataimi küll ja et tema võib ilma jääda. Ja ongi jagatud. 🙂

Siia mahtusid veel mõned pildid, mida maasikatest joonistasime.

Igavesti tore, et sellesse projekti sattusime! Meie  tänusõnad Räpina usinatele õpetajatele ja õpilastele taimede kasvatamise ja tegevuste väljamõtlemise eest lähevad siit teele!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s