Kuu foto MAASIKASÕBRA SAAK

Ongi käes aeg vahekokkuvõtteid teha. 2. klassis on meil kaks punast marja, aga õisi on küll igal taimel päris mitu. Aprillis ootasime väga õisi ja olime mures, kuid niipea kui päikselisemad päevad tulid, siis hakkasid õied järjest avanema.

Kuna saak pole hetkel eriti suur, siis arvame, et meie saak on hoopis igasugused tarkused, mis me selle projekti käigus kogusime taimede eest hoolitsemise kohta. Eelmisel nädalal vaatasime mesilaste multifilmi, mis meeldis meile väga.

DSCN2384
Kuu foto “Maasikasõbra saak”. Aakre Algkool 2. klass. Foto: Liina Laaser

Pildi tegemine jäi aga reede pärastlõunale, nii et mõned lapsed olid juba koju läinud ja Ellen oli kodus haige. Aga järgmisel nädalal saame teha uue pildi.

————————————————————————–

Aga kuidas läks  saagiotsimine 1.+3. klassis? Õisi on päris palju, ka rohelisi marju. Aga selliseid punaseid ei ole, mida korvikesse panna.

Aga meie arust on tähtsam, et me oleme sõbralikud ja hoolitseme koos oma taimede eest. 1.klassi laste hulgas tuligi kastmisel ja tolmeldamisel jagelemist, et kes saab olla esimene. Aga ühistegutsemisel ongi tähtis, et kord teeb üks laps midagi esimesena ja teine kord teine. Õpetaja püüabki suunata tegevused nii, et kõik lapsed saaks hoolitsemisel midagi teha. Ja vahel ongi hea hoopis pealt vaadata. Sest ei saa ju olla, et kõik tehakse nii nagu klassis üks laps ütleb.

DSCN2335
Kuu foto “Maasikasõprade saak”. Aakre Algkool 1.+3.klass. Foto: Liina Laaser

Poisid on meil tõsised, aga kui neid natuke kõditada, saame neiltki naeratused kätte. 😉

DSCN2336
Kui lapsed on rõõmsad, on taimed ka rõõmsad!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s